Skip to main content Skip to search

Blogas

Kodel-buhalterine-apskaita-svarbu-patiketi-specialistui

Kodėl buhalterinę apskaitą svarbu patikėti specialistui?

Tvarkyti buhalterinę apskaitą ne visada yra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pradžių, ir kartais, kada nusprendžiama tai atlikti savarankiškai, toks sprendimas nepasiteisina. Kiekvienam yra žinoma, kad buhalterinė apskaita turi būti tvarkoma itin kruopščiai, nepaliekant nė menkiausios klaidos, todėl specialistų pagalba čia praverčia ne taip ir retai. Nors kartais verslininkai mano, kad buhalterinės apskaitos tvarkymas gali būti pernelyg brangus, tačiau nerimauti tikrai nereikėtų – visada bus galima rasti tokį sprendimą, kuris galėtų geriausiai pasiteisinti, ir jums nebeteks nerimauti, kad savarankiškai tvarkydami apskaitą galite palikti klaidų.

Ką rinktis: įmonę ar asmeninį buhalterį?

Asmeninio buhalterio samdymas pasiteisina tada, kuomet reikia, kad buhalteris visada būtų biure ir galėtų atlikti jam patikėtas užduotis. Vis dėlto, gana dažnais atvejais toks pasirinkimas yra kur kas brangesnis nei įmonės paslaugų užsakymas. Jei jūsų bendrovė yra gana nedidelė, tikėtina, kad visiškai užteks to, kad buhalteris tam tikrus dokumentus tvarkytų nuotoliniu būdu, nes jo paslaugos gali būti reikalingos net ne kiekvieną dieną. Pasirinkdami tokį sprendimą galėsite būti užtikrinti, kad apskaita bus vedama tinkamai, o šių paslaugų kaina tikrai nebus labai didelė. Visuomet galėsite palyginti, ką siūlo įvairios skirtingos bendrovės, ir tai padės pasirinkti patį tinkamiausią variantą.

Pamirškite su apskaita susijusius rūpesčius

Jei apskaita yra vedama savarankiškai, neretais atvejais iškyla įvairių klausimų, į kuriuos rasti atsakymus ne visada yra paprasta. Kartais vis tiek tenka samdyti specialistus, kad jie galėtų suteikti visą reikalingą informaciją, taigi, tai ne visada padeda sutaupyti. Jei buhalterinė apskaita yra vedama netinkamai, tokiu atveju gali tekti susidurti su įvairiais nemalonumais, ko tikrai norėtųsi išvengti. Jei apskaitos tvarkymas yra patikimas specialistams, tokiu atveju galite būti visiškai ramūs, kad apskaita bus vedama tinkamai, ir jūs galėsite išvengti įvairių nemalonumų, susijusių su netinkamu apskaitos vedimu.

apskaitos tvarkymas

Buhalterinės apskaitos tvarkymas reikalauja specifinių žinių

Jei nesate šios srities specialistas, natūralu, kad apskaitos tvarkymas jums gali atrodyti gana sudėtingas. Nors internetinėje erdvėje šiandien galima rasti iš tiesų nemažai naudingos informacijos, susijusios su apskaitos tvarkymu bei mokesčių skaičiavimu, tačiau svarbu yra tai, kad įvairios buhalterinio pasaulio naujienos būtų sekamos nuolatos. Svarbu žinoti įvairius pakeitimus, susijusius su dokumentacijos tvarkymu bei mokesčių skaičiavimu, taigi, šis darbas pareikalaus tikrai nemažai laiko. Kadangi dauguma mūsų vis dažniau skundžiasi laiko trūkumu, palankiau šią užduotį patikėti savo darbą išmanantiems specialistams.

Į ką atsižvelgti renkantis specialistus?

Nors klientams kaina dažnai yra vienas svarbiausių kriterijų, tačiau tuo apsiriboti tikrai nereikėtų. Pirmiausia įvertinkite tai, ar jus dominanti įmonė yra tikrai patikima – čia visada gali pagelbėti klientų atsiliepimai ar rekomendacijos. Tikėtina, kad tam tikrus specialistus galės rekomenduoti ir jūsų pažįstami asmenys, o tuomet, jei negautumėte naudingos informacijos, galėsite atsiliepimų ar rekomenduojamų bendrovių ieškoti internetinėje erdvėje. Bet kuriuo atveju tikrai greitai rasite tokių įmonių, kurios gali puikiai pateisinti jūsų poreikius, ir beliks tik susisiekti nurodytais kontaktais ir aptarti paslaugos teikimo detales.
Visada vertėtų gerai pagalvoti, ar buhalterinę apskaitą įstengsite tvarkyti patys. Deja, tais atvejais, jei yra pervertinamos galimybės, iškyla įvairių problemų, kurių išvengti padės specialistai.

Pasidomėkite, ką jums galėtų pasiūlyti įvairūs specialistai, ir didelė tikimybė, kad rasite tokių pasiūlymų, kurie galėtų geriausiai pateisinti jūsų poreikius, ir tikrai neverta nerimauti, kad ši paslauga gali būti pernelyg brangi.

Read more
Kaip-pasirinkti-buhalterines-apskaitos-specialistus

Kaip pasirinkti buhalterinės apskaitos specialistus?

Buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančių specialistų rasime iš tiesų daug, taigi, nieko nuostabaus, kad dažnai keliamas klausimas, kaip būtų galima pasirinkti tinkamiausią buhalterį, galintį padėti tvarkyti apskaitą. Darbo kokybė čia visada yra vienas svarbiausių kriterijų, tačiau reikėtų atsižvelgti ir į tam tikrus kitus dalykus. Taigi, kaip pasirinkti tinkamiausią specialistą?

Įvertinkite savo poreikius

Buhalterį pasirinksite paprasčiau, jei pirmiausia įvertinsite savo poreikius. Jei turite restoraną, buhalterinės apskaitos tvarkymas bus vienoks, o tuomet, jei turite statybų bendrovę, buhalterinė apskaita pareikalaus kitokių žinių. Taigi, atsižvelgdami į savo poreikius pasirinkti tam tikrą buhalterį ar buhalterinės apskaitos bendrovę galėsite paprasčiau, nes tereikės pasidomėti, kas specializuojasi šiose srityse. Galite būti garantuoti, kad visuomet rasite tokių specialistų, kurie puikiai išmano tam tikrą sritį, tad galėsite būti garantuoti, kad apskaita vedama tinkamai.
Samdyti buhalterį ar rinktis buhalterinės apskaitos bendrovę?
Vėlgi, tai visada priklauso nuo to, kokia yra jūsų įmonė. Jei bendrovė yra gana didelė, tokiu atveju gali būti svarbu tai, kad buhalteris dirbtų jūsų biure, tačiau dažnais atvejais visiškai pakanka to, kad apskaita būtų tvarkoma nuotoliniu būdu, ir čia labiau pasiteisins apskaitos bendrovės samdymas. Tai gali padėti sutaupyti pinigų, o specialistų sukaupta didelė darbo patirtis galės garantuoti, kad apskaita bus vedama be klaidų. Dažniausiai yra atsižvelgiama į tai, kokią patirtį yra sukaupę specialistai, ir tai gali būti vienas svarbiausių kriterijų renkantis tam tikrus specialistus.

Apskaitos tvarkymo kaina

Ji gali būti skaičiuojama labai įvairiai – kartais yra mokamas fiksuotas atlyginimas už atliekamą darbą, o tam tikrais atvejais yra atsiskaitoma už išdirbtas valandas. Kadangi rasime specialistų, kuriuos domina vienoks ar kitoks darbo užmokesčio skaičiavimas, galėsime pasirinkti tokį variantą, kuris mums atrodys palankesnis. Bet kuriuo atveju pageidaujamas užmokestis gali labai skirtis, tad verta pasidomėti, kokio užmokesčio pageidautų vienas ar kitas specialistas.

BUHALTERIO KAINA

Įvertinkite atsiliepimus

Kadangi darbo kokybė visada yra vienas svarbiausių kriterijų, verta pasidomėti, kaip apie įvairius specialistus atsiliepia klientai. Tai gali padėti paprasčiau įvertinti buhalterių profesionalumą, tad priimti sprendimą tikrai nebus labai keblu. Kartais tinkamus specialistus gali rekomenduoti ir pažįstami asmenys, tad galite pasiteirauti, ar jie galėtų rekomenduoti tam tikrą buhalterį ar buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančią įmonę.

Buhalterinės apskaitos programos

Gali būti svarbu ir tai, kokia buhalterinės apskaitos programa naudojasi buhalteris. Jei esate pratę dirbti tam tikra buhalterinės apskaitos programa, tokiu atveju yra palanku ieškoti tokių specialistų, kurie naudojasi tokia pat programa.

Ką svarbu aptarti su buhalteriu?

Palanku dar iš anksto susitarti, kaip dažnai planuojate konsultuotis tam tikrais buhalteriniais klausimais, ir kokiu būdu tai atliksite. Kartais patogiau tam tikrus klausimus aptarti gyvai, o kartais – nuotoliniu būdu (telefonu, elektroniniu paštu, ar pan.), taigi, šiuos dalykus vertėtų aptarti dar iš anksto, kad vėliau nekiltų tam tikrų nesusipratimų. Kaip jau minėta anksčiau, sužinokite, kokia buhalterinės apskaitos programa dirba buhalteriai – nors kartais tai nėra esminis dalykas, tačiau dažnai verslininkai nenori keisti tam tikrų programų, kuriomis šiuo metu jie naudojasi.
Kuo daugiau dalykų išsiaiškinsite dar iš anksto, tuo mažiau nesusipratimų kils ateityje. Kai rinksitės buhalterį ar buhalterines paslaugas teikiančią įmonę, užduokite tam tikrus jums svarbius klausimus ir iš anksto aptarkite tai, kaip planuojate bendradarbiauti. Taip pat pasiteiraukite dėl paslaugų kainos bei atsiskaitymo būdo – visa tai tikrai garantuos sklandų bendradarbiavimą ateityje.

Read more
Kokia-veiklos-forma-rinktis

Kokią veiklos formą rinktis ir kokie mokesčiai bus mokami?

Vis daugiau specialistų nusprendžia atsisakyti samdomo darbo ir pasirenka dirbti individualiai. Tą padaryti nėra taip sudėtinga, tačiau dažnai keliamas klausimas, kuri veiklos formų gali geriausiai pasiteisinti, ir kokie mokesčiai turi būti mokami. Taigi, kokia veiklos rūšis (individuali veikla pagal pažymą, verslo liudijimas ar darbas pagal autorinę sutartį) gali būti geriausiu pasirinkimu?

Individuali veikla

Individuali veikla pasiteisina tada, kuomet norima be didelių investicijų įteisinti savo veiklą ir mokėti mokesčius nuo gaunamo pelno. Išsiimti individualios veiklos pažymą galima ir nuotoliniu būdu, tad tai nepareikalaus nei daug laiko, nei pastangų. Viskas, ką reikia padaryti, tai tiesiog pasirinkti tinkamą veiklos rūšį ir užsisakyti pažymą elektroniniu būdu. Išsiimti pažymą galima nemokamai, ji gali būti išduodama dar tą pačią dieną. Pagal individualią veiklą dirbantys asmenys kas mėnesį turi mokėti privalomąjį sveikatos draudimo mokestį, o pasibaigus metams turi sumokėti mokesčius VMI (priklausomai nuo veiklos formos, 5 arba 15 procentų), ir Sodrai (28,5 proc. nuo pusės pajamų). Nuo 2017 metų sausio 1 mokesčiai Sodrai šiek tiek padidėjo – deklaruojat pajamas už 2017 metus reikės sumokėti 29,7 proc. nuo pusės pajamų.

Verslo liudijimas

Tai – taip pat gana dažnas pasirinkimas, kada norima savarankiškai užsiimti tam tikra veikla. Jei norite įregistruoti šios veiklos formą, tokiu atveju jums reikės iš anksto sumokėti už visą verslo liudijimo galiojimo laikotarpį. Pavyzdžiui, jį galite išsiimti keliems mėnesiams ar vieneriems metams, priklausomai nuo to, kiek laiko planuojate vykdyti šią veiklą. Gyventojų pajamų mokestis yra skaičiuojamas pagal tai, kurioje vietovėje yra registruojama veikla (didmiestyje GPM yra didesnis). Taip pat yra skaičiuojami mokesčiai Sodrai bei privalomas sveikatos draudimas. Svarbu žinoti ir tai, kad verslo liudijimas tinka vykdant ne visas veiklas, tad svarbu pasidomėti, ar ši veiklos forma gali būti įteisinama tam tikru konkrečiu atveju.

Autorinė sutartis

Nors gali atrodyti, kad ši veiklos forma yra palankiausia, tačiau mokesčiai yra gana dideli. Mokesčių inspekcijai mokama 15 procentų gyventojų pajamų mokestis, o Sodrai – socialinio ir sveikatos draudimo mokestis, kuris siekia 38,7 proc. Įmonės, kurioms yra reikalingos tam tikros paslaugos, dažiau renkasi pagal individualią veiklą ar su verslo liudijimu dirbančius asmenis, nes mokesčių našta yra mažesnė. Taigi, tuo atveju, jei užsakymų gaunate gana nemažai, vertėtų pasvarstyti apie individualios veiklos pažymos ar verslo liudijimo įsigijimą.

autorine sutartis

Įvertinkite situaciją

Neskubėkite nuspręsti, kuri šių veiklos formų gali būti pačiu geriausiu pasirinkimu, ir rinkitės tai, kas jums yra palankiausia. Vertėtų paskaičiuoti, kiek maždaug uždirbsite per metus, ir paskaičiuokite, kiek mokesčių tektų sumokėti vienu ar kitu atveju. Kartais gali praversti ir specialistų konsultacija – jie tikrai galės jums patarti, kokią veiklos formą vertėtų įteisinti, ir apsispręsti galėsite dar paprasčiau.

Buhalterinės apskaitos vedimas

Kartais tai galima atlikti savarankiškai, o kartais tikrai palanku kreiptis į specialistus, kurie tai galės atlikti už jus. Tuo atveju, jei būsite pasirinkę individualią veiklą pagal pažymą, į buhalterį gali tekti kreiptis tik kartą į metus, kada reikės deklaruoti pajamas, tačiau visada yra svarbu išrašyti klientams sąskaitas, ir skaičiuoti gaunamas pajamas. Kartais gali praversti išsirašyti sąskaitas faktūras, kai jums prireikia su darbu susijusių paslaugų, nes tai jums leis nuskaičiuoti tam tikras išlaidas, o tuomet, jei šių išlaidų neturėsite, bus leidžiama atlikti atskaitymus, kurie siekia 30 proc. pajamų – tą galėsite padaryti deklaruodami pajamas.

Read more