Įdomūs faktai apie buhalterinę apskaitą ir šios srities specialistus

Šiandien vis rečiau nusprendžiama apskaitą vesti savarankiškai: tai pareikalauja pernelyg daug laiko, ne visada pavyksta užtikrinti, kad apskaita būtų tinkamai vedama, ir t.t. Niekam ne paslaptis, kad buhalterinė apskaita turi būti vedama itin kruopščiai ir laikantis tam tikrų taisyklių, todėl profesionalūs buhalteriai visuomet gali pagelbėti. Pasirinkti specialistus nėra labai sudėtinga – gana dažnai dėmesys krypsta į rekomendacijas, teikiamų paslaugų kainą, siūlomą bendradarbiavimo metodą, ir t.t. Kiekvienu konkrečiu atveju gali būti pateiktas pats palankiausias pasiūlymas, tad galima būti tikriems, kad apskaitos vedimas netaps jūsų galvos skausmu. Nors gali atrodyti, kad  buhalterinės apskaitos vedimas – be galo nuobodus darbas, tačiau šios srities specialistai su tuo anaiptol nesutiktų. Taigi, jūsų dėmesiui – šiek tiek įdomių faktų apie apskaitą ir šios srities specialistus.

Buhalterijos ištakos

Buhalterijos „tėvu“ yra laikomas Luca Pacioli, kuris 1494 m. lapkričio 10 dieną išleido pirmąją knygą apie apskaitą („Traktatas apie sąskaitas ir įrašus“). Šiame leidinyje buvo daugybė patarimų būsimiems buhalteriams: pavyzdžiui, knygos autorius teigė, kad nedera eiti miegoti, kol debatai neatitinka kreditų. Teigiama, kad ši knyga padėjo tvirtus pamatus buhalterinės apskaitos mokslui. Vis dėlto, apskaitos vedimas buvo atliekamas ir gerokai anksčiu – nors iki šiol nėra apibrėžta, ką buvo galima vadinti apskaita, tačiau teigiama, kad finansinės operacijos buvo pradėtos registruoti dr prieš 4000 metų (pirmieji tą pradėjo daryti kinai, indai ir arabai).

Buhalterijos istakos

Buhalterių dienos

Kalendoriuje yra pažymėtos kone visų profesijų atstovų dienos, tad buhalteriai taip pat nėra išimtis. Šios srities specialistai profesinę šventę mini net du kartus per metus – gegužės antrąjį penktadienį mūsų šalyje yra minima Buhalterių diena, o Tarptautinė buhalterių  ir auditorių diena švenčiama lapkričio 10 dieną.

Žymūs buhalteriai

Ne visi turintys buhalterio išsilavinimą, savo gyvenimą sieja būtent su šia veikla. Kartais nė neįtariama, kad tam tikri asmenys turi būtent tokį išsilavinimą: jums turbūt bus naujiena, kad saksofono virtuozas Kenny G ir žymus muzikantas Mickas Jaggeris turi būtent buhalterio išsilavinimą.

Pasitenkinimas darbu

Nors gali atrodyti, kad buhalterinės apskaitos vedimas yra pernelyg monotoniškas ir varginantis darbas, tačiau šios srities specialistai taip tikrai nemano. Atliktos apklausos parodė, kd net 7 iš 10 šios srities specialistų yra labai patenkinti savo darbu, ir jo nekeistų į jokį kitą. Taigi, bendradarbiaudami su savo profesiją mylinčiais buhalteriais glite būti garantuoti, kad rezultatai bus iš tiesų puikūs.

Nusikaltimų išaiškinimas

Buhalterių darbas reikalauja ne tik kruopštumo, bet taip pat ir tam tikrų įžvalgų, tad nieko keisto, kad šios srities specialistų sugebėjimai gali būti panaudojami net ir tada, kai tenka išaiškinti tam tikrus sudėtingus nusikaltimus. Federaliniame tyrimų biure (FTB) dirba daugiau nei 2000 buhalterių, kurie savo matematiniais sugebėjimais padeda daug greičiau išaiškinti sudėtingas bylas.

Buhalteriu dienos

Kramtomosios gumos išradimas

Kramtomoji guma šiandien nėra jokia naujiena, tačiau tik nedaugeliui yra žinoma, kad už jos išradimą turime būti dėkingi ne kam kitam, bet buhalteriui Walteriui Diemeriui.

Buhalterija ir evangelija

Įdomu tai, kad evangelijoje pagal Luką (14:28) yra sakoma, kad gyventi pagal išgales – išmintinga, o tai yra aliuzija į sąnaudų apskaitą.
Taigi, jei jums prireiktų buhalterinės apskaitos specialistų paslaugų, galite drąsiai kreiptis į šios srities specialistus, ir tikėtis pačių geriausių rezultatų – juk net jie ne tik myli savo darbą, bet taip pat pasižymi puikiomis analitinėmis savybėmis.