Buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančių specialistų rasime iš tiesų daug, taigi, nieko nuostabaus, kad dažnai keliamas klausimas, kaip būtų galima pasirinkti tinkamiausią buhalterį, galintį padėti tvarkyti apskaitą. Darbo kokybė čia visada yra vienas svarbiausių kriterijų, tačiau reikėtų atsižvelgti ir į tam tikrus kitus dalykus. Taigi, kaip pasirinkti tinkamiausią specialistą?

Įvertinkite savo poreikius

Buhalterį pasirinksite paprasčiau, jei pirmiausia įvertinsite savo poreikius. Jei turite restoraną, buhalterinės apskaitos tvarkymas bus vienoks, o tuomet, jei turite statybų bendrovę, buhalterinė apskaita pareikalaus kitokių žinių. Taigi, atsižvelgdami į savo poreikius pasirinkti tam tikrą buhalterį ar buhalterinės apskaitos bendrovę galėsite paprasčiau, nes tereikės pasidomėti, kas specializuojasi šiose srityse. Galite būti garantuoti, kad visuomet rasite tokių specialistų, kurie puikiai išmano tam tikrą sritį, tad galėsite būti garantuoti, kad apskaita vedama tinkamai.
Samdyti buhalterį ar rinktis buhalterinės apskaitos bendrovę?
Vėlgi, tai visada priklauso nuo to, kokia yra jūsų įmonė. Jei bendrovė yra gana didelė, tokiu atveju gali būti svarbu tai, kad buhalteris dirbtų jūsų biure, tačiau dažnais atvejais visiškai pakanka to, kad apskaita būtų tvarkoma nuotoliniu būdu, ir čia labiau pasiteisins apskaitos bendrovės samdymas. Tai gali padėti sutaupyti pinigų, o specialistų sukaupta didelė darbo patirtis galės garantuoti, kad apskaita bus vedama be klaidų. Dažniausiai yra atsižvelgiama į tai, kokią patirtį yra sukaupę specialistai, ir tai gali būti vienas svarbiausių kriterijų renkantis tam tikrus specialistus.

Apskaitos tvarkymo kaina

Ji gali būti skaičiuojama labai įvairiai – kartais yra mokamas fiksuotas atlyginimas už atliekamą darbą, o tam tikrais atvejais yra atsiskaitoma už išdirbtas valandas. Kadangi rasime specialistų, kuriuos domina vienoks ar kitoks darbo užmokesčio skaičiavimas, galėsime pasirinkti tokį variantą, kuris mums atrodys palankesnis. Bet kuriuo atveju pageidaujamas užmokestis gali labai skirtis, tad verta pasidomėti, kokio užmokesčio pageidautų vienas ar kitas specialistas.

BUHALTERIO KAINA

Įvertinkite atsiliepimus

Kadangi darbo kokybė visada yra vienas svarbiausių kriterijų, verta pasidomėti, kaip apie įvairius specialistus atsiliepia klientai. Tai gali padėti paprasčiau įvertinti buhalterių profesionalumą, tad priimti sprendimą tikrai nebus labai keblu. Kartais tinkamus specialistus gali rekomenduoti ir pažįstami asmenys, tad galite pasiteirauti, ar jie galėtų rekomenduoti tam tikrą buhalterį ar buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančią įmonę.

Buhalterinės apskaitos programos

Gali būti svarbu ir tai, kokia buhalterinės apskaitos programa naudojasi buhalteris. Jei esate pratę dirbti tam tikra buhalterinės apskaitos programa, tokiu atveju yra palanku ieškoti tokių specialistų, kurie naudojasi tokia pat programa.

Ką svarbu aptarti su buhalteriu?

Palanku dar iš anksto susitarti, kaip dažnai planuojate konsultuotis tam tikrais buhalteriniais klausimais, ir kokiu būdu tai atliksite. Kartais patogiau tam tikrus klausimus aptarti gyvai, o kartais – nuotoliniu būdu (telefonu, elektroniniu paštu, ar pan.), taigi, šiuos dalykus vertėtų aptarti dar iš anksto, kad vėliau nekiltų tam tikrų nesusipratimų. Kaip jau minėta anksčiau, sužinokite, kokia buhalterinės apskaitos programa dirba buhalteriai – nors kartais tai nėra esminis dalykas, tačiau dažnai verslininkai nenori keisti tam tikrų programų, kuriomis šiuo metu jie naudojasi.
Kuo daugiau dalykų išsiaiškinsite dar iš anksto, tuo mažiau nesusipratimų kils ateityje. Kai rinksitės buhalterį ar buhalterines paslaugas teikiančią įmonę, užduokite tam tikrus jums svarbius klausimus ir iš anksto aptarkite tai, kaip planuojate bendradarbiauti. Taip pat pasiteiraukite dėl paslaugų kainos bei atsiskaitymo būdo – visa tai tikrai garantuos sklandų bendradarbiavimą ateityje.

Daugiau skaitykite : Buhalterinė apskaita Vilniuje | Buhalterinės paslaugos Vilniuje